FOR USERS

Library
My library

+ Add to library

Profile

Back to news

Kontrola Rodzicielska i inne innowacje w Dr.Web Security Space 12.0 dla Androida

26 października 2017

Rosyjska firma antywirusowa Doctor Web ma przyjemność ogłosić wydanie wersji 12 swojego Dr.Web Security Space dla Androida. To oprogramowanie jest od teraz wyposażone w nowy komponent—Kontrolę Rodzicielską. Co więcej, jego Audytor Bezpieczeństwa jest od teraz zdolny do wykrywania nowych, niebezpiecznych podatności; inne moduły również szczycą się nowymi funkcjami i poprawkami. Usunięto też znane problemy z oprogramowaniem.

screenshot Dr.Web Security Space for Android #drweb

Konto

Nowa wersja zawiera rozszerzoną ochronę ustawień. Użyj opcji Konto w menu aplikacji aby zabezpieczyć hasłem dostęp do komponentów i ustawień Dr.Web Security Space dla Androida. Hasło będzie również konieczne do uzyskania dostępu do nowego komponentu—Kontroli Rodzicielskiej.

Kontrola Rodzicielska

Dzięki dodaniu Kontroli Rodzicielskiej, Dr.Web Security Space dla Androida może być teraz skonfigurowany do ograniczenia dostępu innych użytkowników do Filtra połączeń i wiadomości SMS, zainstalowanych aplikacji, Filtra URL i ustawień programu Dr.Web. Tym samym posiadacz konta może zabezpieczyć każde dziecko, które będzie mogło korzystać z jego smartfona, przed nieznanymi i niepożądanymi połączeniami i wiadomościami, zapobiec uruchamianiu niektórych aplikacji i być pewnym, że ustawienia antywirusa nie zostaną zmienione.

Audytor Bezpieczeństwa

Audytor Bezpieczeństwa wbudowany w Dr.Web Security Space dla Androida wykrywa różnorodne podatności, takie jak Extra Field, Master Key i Heartbleed, które wciąż mogą być nieusunięte w smartfonach i tabletach z Androidem. Nowa wersja komponentu jest także zdolna do wykrycia podatności BlueBorne i SIM Toolkit (CVE-2015-3843). Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, zajrzyj do tego artykułu. Dodatkowo Audytor Bezpieczeństwa przegląda informacje o certyfikatach zainstalowanych przez użytkowników.

Inne zmiany w Dr.Web Security Space 12.0 dla Androida:

  • Od teraz filtr URL zawiera białe i czarne listy i pozwala użytkownikowi na udzielanie dostępu tylko do stron www z białej listy.
  • Od teraz użytkownicy mogą zakupić produkt w Google Play przed wygaśnięciem ich bieżącej licencji.
  • Od teraz aplikacja wspiera przeglądarkę YandexBrowser Lite.
  • Pliki i biblioteki systemowe mogą być teraz, w niektórych przypadkach, wyleczone z wirusów jeśli na urządzeniu dostępne są uprawnienia root’a.
  • Rozwiązano problemy z konfiguracją Agenta Usługi Antywirusowej Dr.Web na urządzeniach z systemem Android.
  • Rozwiązano również problem uniemożliwiający poprawne wyświetlanie na Serwerze statystyk z wykrytych zagrożeń (dla Dr.Web Enterprise Security Suite i Dr.Web AV-Desk).
  • Wyeliminowano defekt powodujący odłączenie Agenta od Serwera Dr.Web Enterprise Security Suite lub Dr.Web AV-Desk przed restartem aplikacji.

Aktualizacja zostanie pobrana i zainstalowana automatycznie. Jeśli w swoim urządzeniu wyłączyłeś automatyczne aktualizacje, przejdź do Google Play, wybierz z listy aplikacji ikonę Dr.Web Security Space lub Dr.Web Security Space Life i naciśnij "Aktualizuj”.

Aby przeprowadzić aktualizację poprzez stronę www Doctor Web, pobierz zaktualizowaną dystrybucję. Jeśli włączyłeś w ustawieniach opcję “Nowa wersja aplikacji”, to powiadomienie o nowej wersji zostanie wyświetlone, gdy tylko bazy wirusów zostaną zaktualizowane do najnowszej rewizji. Możesz uruchomić pobieranie bezpośrednio z tego okna dialogowego.

Dr.Web Security Space dla Androida jest dostępny za darmo dla posiadaczy licencji Dr.Web Security Space i Antywirusa Dr.Web. Nowa wersja Dr.Web dla Androida jest również dostępna jako część Dr.Web Mobile Security Suite (dla firm) i Usługi Antywirusowej Dr.Web (dla pakietów subskrypcji Dr.Web Premium i Dr.Web Mobile).

Tell us what you think

To ask Doctor Web’s site administration about a news item, enter @admin at the beginning of your comment. If your question is for the author of one of the comments, put @ before their names.


Other comments

The Russian developer of Dr.Web anti-viruses
Doctor Web has been developing anti-virus software since 1992
Dr.Web is trusted by users around the world in 200+ countries
The company has delivered an anti-virus as a service since 2007
24/7 tech support

Dr.Web © Doctor Web
2003 — 2022

Doctor Web to rosyjski producent oprogramowania antywirusowego Dr.Web. Rozwijamy nasze produkty od 1992 roku.

125124, Rosja, Moskwa, 3. ulica Jamskiego Pola 2-12A