FOR USERS

Library
My library

+ Add to library

Profile

Back to news

Ukryte zagrożenia BYOD

27 października 2016

W dzisiejszych czasach pracownicy coraz częściej używają swoich własnych urządzeń do spraw służbowych. To dlatego nowa rubryka w naszym Dzienniku Antywirusowym będzie opisywać problemy z bezpieczeństwem informacji, które mogą się pojawić w sytuacji, gdy ludzie używają swoich prywatnych urządzeń w biurze, lub gdy zdalnie łączą się z nich ze środowiskiem informatycznym firmy. Pierwszy artykuł w kolumnie "Biuro w Twojej kieszeni" będzie mówił o zagrożeniach wynikających z nieautoryzowanego dostępu do informacji korporacyjnych w sytuacji, gdy pracownicy wykorzystują zewnętrzne, nie należące do firmy usługi sieciowe.

Wiele wiodących firm aktywnie adoptuje koncepcję BYOD, co oznacza, że ich pracownicy mogą używać swoich własnych urządzeń do zadań służbowych, lub do zdalnego łączenia się zasobami informacyjnymi firmy. Doświadczenie pokazuje, że znacząco zwiększa to ilość czasu, który pracownicy poświęcają na pracę i czyni ich bardziej lojalnymi. Tymczasem, jest rzeczą powszechnie znaną, że wirusy często penetrują sieci korporacyjne z niechronionych urządzeń prywatnych, poza tym zdarza się, że pracownicy nie stosują się do obowiązujących polityk bezpieczeństwa i często używają zewnętrznych usług do przechowywania i przesyłania firmowych dokumentów.

Kategoria "Biuro w Twojej kieszeni" będzie opisywać ryzyko ponoszone przez firmę w sytuacji, gdy jej pracownicy używają zewnętrznych usług sieciowych.

Ludzie którzy używają swoich smartfonów, tabletów lub laptopów do pracy często zapominają, że ich urządzenia zawierają wartościowe informacje, a przestępcy są gotowi na wiele zabiegów, żeby tylko się do nich dostać. Pierwszy artykuł w nowej kolumnie Dziennika Antywirusowego - "Biuro w Twojej kieszeni" będzie opisywał w jaki sposób pracownicy używający zewnętrznych usług sieciowych mogą mieć krytyczny wpływ na bezpieczeństwo informacji w firmie.

Czytaj Dziennik Antywirusowy

Tell us what you think

To ask Doctor Web’s site administration about a news item, enter @admin at the beginning of your comment. If your question is for the author of one of the comments, put @ before their names.


Other comments

The Russian developer of Dr.Web anti-viruses
Doctor Web has been developing anti-virus software since 1992
Dr.Web is trusted by users around the world in 200+ countries
The company has delivered an anti-virus as a service since 2007
24/7 tech support

Dr.Web © Doctor Web
2003 — 2022

Doctor Web to rosyjski producent oprogramowania antywirusowego Dr.Web. Rozwijamy nasze produkty od 1992 roku.

125124, Rosja, Moskwa, 3. ulica Jamskiego Pola 2-12A