FOR USERS

Library
My library

+ Add to library

Profile

Przegląd aktywności wirusów mobilnych w maju 2016 według Doctor Web

31 maja 2016

W maju analitycy Doctor Web zarejestrowali bardzo silny wzrost aktywności trojanów bankowych. Co więcej, twórcy wirusów kontynuowali rozpowszechnianie wirusa Android.SmsSpy.88.origin, który zainfekował urządzenia mobilne klientów banków na całym świecie. Ponadto cyberprzestępcy aktywnie wykorzystywali fałszywe strony www do dystrybucji Android.BankBot.104.origin razem z innymi trojanami bankowymi.

razem z innymi trojanami bankowymi

Mobilne zagrożenie miesiąca

Trojany bankowe wciąż stanowią poważne zagrożenie dla użytkowników systemu Android. Jednym z takich programów jest Android.SmsSpy.88.origin , wykryty po raz pierwszy w 2014 roku. Od tego czasu stał się bardziej wyrafinowany i zdolny do atakowania urządzeń mobilnych klientów banków na całym świecie. W zeszłym miesiącu twórcy wirusów kontynuowali dystrybucję wirusa Android.SmsSpy.88.origin.

Android.SmsSpy.88.origin posiada następujące funkcjonalności:

screen #drweb screen #drweb screen #drweb

Więcej informacji o tym malware można znaleźć w stosownym przeglądzie opublikowanym przez Doctor Web.

Najpopularniejsze zagrożenia według statystyk zebranych przez Antywirusy Dr.Web dla Androida

Najpopularniejsze zagrożenia według statystyk zebranych przez Antywirusy Dr.Web dla Androida #drweb

Niepożądany moduł programowy wbudowany w aplikacje dla Androida i odpowiedzialny za wyświetlanie reklam na urządzeniach mobilnych.

Trojany bankowe

Oprócz Android.SmsSpy.88.origin również i inne trojany bankowe atakowały w maju urządzenia mobilne z Androidem. Specjaliści Doctor Web wykryli dużą liczbę fałszywych stron www dystrybuujących trojany bankowe — w szczególności Android.BankBot.104.origin. . Te zasoby oferują użytkownikom pobieranie programów do oszukiwania w grach. Jeśli ofiara próbuje pobrać tego typu oprogramowanie, jest natychmiast przekierowywana na inną stronę www, która w rzeczywistości zamiast takiego programu dystrybuuje trojana.

screen #drweb screen #drweb

Gdy trojan uruchomi się, próbuje wykradać pieniądze z kont bankowych użytkownika, przechwytywać przychodzące wiadomości tekstowe i w skrycie wysyłać wiadomości SMS. Aby dowiedzieć się więcej o tym trojanie, zajrzyj do niniejszego artykułu.

Trojany bankowe dla Androida stanowią poważne niebezpieczeństwo dla użytkowników, ponieważ agresorzy bardzo często używają technik inżynierii społecznej do oszukiwania swoich ofiar i nakłaniania ich do pobierania tych złośliwych programów. Dlatego specjaliści Doctor Web usilnie zalecają zaniechanie pobierania jakiegokolwiek oprogramowania z niepewnych źródeł.

Już teraz ochroń swoje urządzenie mobilne z Androidem razem z Dr.Web

Kup online Kup poprzez Google Play Za darmo

The Russian developer of Dr.Web anti-viruses
Doctor Web has been developing anti-virus software since 1992
Dr.Web is trusted by users around the world in 200+ countries
The company has delivered an anti-virus as a service since 2007
24/7 tech support

Dr.Web © Doctor Web
2003 — 2021

Doctor Web to rosyjski producent oprogramowania antywirusowego Dr.Web. Rozwijamy nasze produkty od 1992 roku.

125124, Rosja, Moskwa, 3. ulica Jamskiego Pola 2-12A