FOR USERS

Library
My library

+ Add to library

Profile

Przegląd malware wykrytego na urządzeniach mobilnych w sierpniu 2016 według Doctor Web

31 sierpnia 2016

W sierpniu 2016 specjaliści Doctor Web wykryli trojana dla Androida wyświetlającego reklamy na wierzchu okien działających aplikacji i interfejsu systemu operacyjnego. Trojan potrafił również kupować oprogramowanie w Google Play i pobierać je na urządzenie. Oprócz tego wykryto, że serwis iTunes zawiera oprogramowanie dla systemu iOS nielegalnie wykorzystujące w swoich nazwach znak towarowy Dr.Web.

GŁÓWNE TRENDY SIERPNIA

  • Wykrycie nowego trojana dla Androida zaprojektowanego do wyświetlania reklam i do kupowania aplikacji w Google Play oraz pobierania ich na urządzenie.
  • Wykrycie w Apple iTunes fałszywych aplikacji Dr.Web dla iOS.

Mobilne zagrożenie miesiąca

Na początku sierpnia specjaliści Doctor Web wykryli wirusa Android.Slicer.1.origin, który, na pierwszy rzut oka, wyglądał na niegroźną aplikację, ponieważ potrafił wykonywać funkcje specyficzne dla narzędzi zaprojektowanych do usprawniania funkcjonowania urządzenia. Jednakże ten trojan był, w rzeczywistości, typowym programem reklamowym zaprojektowanym do wyświetlania reklam na wierzchu okien uruchomionych aplikacji, interfejsu systemu operacyjnego Android i w treści wyświetlanych stron www. Dodatkowo Android.Slicer.1.origin potrafił kupować aplikacje z Google Play i pobierać je na zainfekowane urządzenia działające pod kontrolą Android 4.3. Dowiedz się więcej na temat tego trojana z naszego artykułu.

screen #drweb screen #drweb screen #drweb

Najpopularniejsze zagrożenia miesiąca na podstawie statystyk zebranych przez Dr.Web dla Androida

screen #drweb

Niepożądany moduł programowy wbudowany w aplikacje dla Androida i odpowiedzialny za wyświetlanie denerwujących reklam na urządzeniach mobilnych.

Trojany dla iOS

W zeszłym miesiącu analitycy bezpieczeństwa Doctor Web wykryli w serwisie iTunes kilka fałszywych aplikacji Dr.Web dla systemu iOS. Twórcy tych programów nielegalnie użyli znaku towarowego Doctor Web i naszego firmowego logo. Mimo że te fałszywe aplikacje nie są złośliwe, korzystanie z nich nie przynosi żadnych wymiernych korzyści. Możesz dowiedzieć się więcej na temat tego incydentu z naszego artykułu.

Jak poprzednio agresorzy wciąż są zainteresowani kontynuowaniem wysiłków w atakowaniu urządzeń mobilnych, tworząc nowe złośliwe i niepożądane aplikacje. Dlatego Doctor Web usilnie zaleca użytkownikom pobieranie aplikacji tylko z pewnych i sprawdzonych źródeł i upewnianie się, że pobrane programy nie są fałszywe. Dla niezawodnej ochrony urządzeń z Androidem użytkownicy mogą skorzystać z produktów Dr.Web dla Androida.

Już teraz zabezpiecz swoje urządzenie z Androidem razem z Dr.Web

Kup online Kup poprzez Google Play Za darmo

The Russian developer of Dr.Web anti-viruses
Doctor Web has been developing anti-virus software since 1992
Dr.Web is trusted by users around the world in 200+ countries
The company has delivered an anti-virus as a service since 2007
24/7 tech support

Dr.Web © Doctor Web
2003 — 2022

Doctor Web to rosyjski producent oprogramowania antywirusowego Dr.Web. Rozwijamy nasze produkty od 1992 roku.

125124, Rosja, Moskwa, 3. ulica Jamskiego Pola 2-12A