FOR USERS

Library
My library

+ Add to library

Profile

Back to news

Darmowa pomoc w odszyfrowaniu plików —tylko dla PC chronionych przez Dr.Web w momencie infekcji

25 listopada 2015

Firma antywirusowa Doctor Web ogłasza, że wprowadziła zmiany w odniesieniu do warunków według których świadczy darmowe usługi wsparcia technicznego dla tych użytkowników oprogramowania Dr.Web, których systemy zostały zaatakowane przez ransomware szyfrujące pliki z rodziny Trojan.Encoder. Od teraz wsparcie będzie świadczone tylko wtedy, gdy w momencie infekcji zaatakowane PC korzystały z Dr.Web Security Space lub Antywirusa Dr.Web dla Windows 9.0 lub nowszego, Dr.Web Enterprise Security Suite (v.6+) i były chronione przez aktywną komercyjną licencję Dr.Web.

Nasze laboratorium antywirusowe otrzymuje olbrzymią liczbę zgłoszeń z prośbą o odszyfrowanie plików ― włączając te od użytkowników, którzy zakupili licencję Dr.Web już po wystąpieniu infekcji. Tymczasem, rozpoczynając od wersji 9 Dr.Web dla Windows, nasze rozwiązanie antywirusowe zawiera w sobie funkcjonalności Ochrony Zapobiegawczej i Zapobiegania Utracie Danych, które pomagają ochronić wartościowe informacje przed uszkodzeniem przez ransomware szyfrujące pliki. W większości przypadków odszyfrowanie plików nie jest możliwe ― nawet gdy skontaktujesz się z prośbą o pomoc do wsparcia technicznego Doctor Web.

Zgodnie z nowymi zasadami użytkownik musi posiadać Dr.Web Security Space lub Antywirusa Dr.Web dla Windows 9.0 (lub nowsze), Dr.Web Enterprise Security Suite (wersja 6 i nowsze) zainstalowanego i działającego zgodnie z aktywną licencją komercyjną.

Jak poprzednio, usługa darmowego odszyfrowywania jest dostępna tylko dla właścicieli aktywnej, komercyjnej licencji Dr.Web, a jedyna zmiana dotyczy tego, że obecnie licencja musi być zakupiona przed, a nie po zaistnieniu infekcji spowodowanej przez ransomware szyfrujące pliki.

Ponownie zalecamy, aby nie płacić atakującym okupu za odszyfrowanie plików. Po więcej informacji na temat ransomware szyfrującego pliki i działań które powinny być przeprowadzone w razie infekcji zapraszamy do naszego artykułu "Ransomware szyfrujące pliki—Zagrożenie № 1".

Prośbę o odszyfrowanie możesz zgłosić tutaj.

Tell us what you think

To ask Doctor Web’s site administration about a news item, enter @admin at the beginning of your comment. If your question is for the author of one of the comments, put @ before their names.


Other comments

The Russian developer of Dr.Web anti-viruses
Doctor Web has been developing anti-virus software since 1992
Dr.Web is trusted by users around the world in 200+ countries
The company has delivered an anti-virus as a service since 2007
24/7 tech support

Dr.Web © Doctor Web
2003 — 2021

Doctor Web to rosyjski producent oprogramowania antywirusowego Dr.Web. Rozwijamy nasze produkty od 1992 roku.

125124, Rosja, Moskwa, 3. ulica Jamskiego Pola 2-12A