FOR USERS

Library
My library

+ Add to library

Profile

Back to news

Nowy Dr.Web 11.0 podąża prosto do celu!

20 października 2015

Doctor Web, rosyjski producent rozwiązań antywirusowych, ma przyjemność ogłosić wydanie 11 wersji swoich aplikacji Dr.Web dla Windows - Dr.Web Security Space i Antywirusa Dr.Web. Wersja 11 posiada rozbudowany zestaw rozwiązań i technologii zapewniających rozszerzoną ochronę przed exploitami zero-day i innymi zwodniczymi technikami, używanymi przez przestępców dziś i tymi, których będą używać w przyszłości. Dr.Web wykorzystuje najnowocześniejsze możliwości sprzętowe do kontrolowania pracy wszystkich zainstalowanych aplikacji i systemu operacyjnego.

Widzi cel. Nie widzi przeszkód.

Nowa wersja
Dr.Web 11.0 dla Windows

 

Darmowa aktualizacja do wersji 11

Nasza ochrona zapobiegawcza opiera się na analizie zachowania złośliwych, podejrzanych lub niezaufanych skryptów i procesów. Obecnie uzupełnia ona tradycyjne skanowanie oparte na sygnaturach i odgrywa główną rolę w neutralizowaniu zupełnie nowego złośliwego oprogramowania. Nieustannie wzrasta ryzyko ataków nieznanych trojanów, zanim zostaną one zanalizowane przez twórców oprogramowania antywirusowego. Nie jest tajemnicą, że większość dzisiejszych, popularnych programów ma wady, które mogą być wykorzystane przez cyberprzestępców do spenetrowania systemu. Nawet gdy wykryte podatności zostaną bezzwłocznie usunięte przez twórców oprogramowania, użytkownikom często nie uda się zainstalować aktualizacji w odpowiednim czasie, co naraża ich systemy na ryzyko infekcji.

Z tego powodu deweloperzy Dr.Web przyłożyli szczególną uwagę do zaktualizowania heurystycznego analizatora zachowań Dr.Web Process Heuristics i rozszerzonej ochrony Dr.Web Preventive Protection z nową technologią Dr.Web ShellGuard chroniącą systemy przed atakami zero-day przeciwko najpopularniejszym aplikacjom. Zaktualizowany analizator heurystyczny potrafi zakończyć pracę podejrzanych i złośliwych procesów i jest jeszcze bardziej efektywny w wykrywaniu zagrożeń, włączając te, które jeszcze nie znalazły się w bazie wirusów, a szczególnie w wykrywaniu ransomware szyfrującego pliki, programów wstrzykujących złośliwy kod i programów szpiegujących. Oprócz lokalnej bazy danych, nowa technologia Dr.Web ShellGuard wykorzystuje chmurę reputacji Dr.Web, która zapewnia aktualne informacje o potencjalnych zagrożeniach wywołanych przez podatności w oprogramowaniu.

Nowy component Dr.Web HyperVisor, pracujący na najniższym poziomie w systemie, znacząco zwiększa skuteczność wykrywania i neutralizowania zagrożeń i gwarantuje, że wszystkie próby przedostania się do chronionego systemu lub przerwania pracy Antywirusa Dr.Web, przeprowadzane przez złośliwe programy (włączając te jeszcze nie wykryte), będą udaremnione.

Inna ważna innowacja przyspiesza skanowanie antywirusowe, bez narażania na uszczerbek bezpieczeństwa komputera. Gracze i użytkownicy często korzystający z przesyłania online strumieni audio-wideo z pewnością docenią to, że sieciowe odtwarzanie audio i wideo przebiega teraz bez opóźnień. Również pobieranie dużych plików przebiega teraz dużo szybciej. Dzięki zupełnie nowym procedurom wykonywania kopii zapasowych, które zostały dodane do komponentu Zapobiegania Utracie Danych, Dr.Web szczyci się teraz niższym zużyciem pamięci i wyższą użytecznością. Dodatkowe parametry (włączając te w Kontroli Rodzicielskiej) i poprawki interfejsu użytkownika czynią ochronę Dr.Web jeszcze łatwiejszą do kontrolowania. Dzięki zoptymalizowanej procedurze aktualizacji, niektóre komponenty Dr.Web mogą być aktualizowane bez ponownego uruchomienia systemu.

Pamiętaj, że monitor HTTP SpIDer Gate, Kontrola Rodzicielska i Zapobieganie Utracie Danych są dostępne tylko w Dr.Web Security Space.

Pracując nad rozwiązywaniem bieżących zagrożeń, oprogramowanie Dr.Web jest także w stanie przewidywać te przyszłe. Takie podejście zapewnia, że mechanizmy bezpieczeństwa systemów chronionych przez Dr.Web 11.0 nie będą ominięte przez cyberprzestępców.

Aktualizacja do wersji 11 jest dostępna za darmo dla wszystkich użytkowników Dr.Web.

Aktualizuj do wersji 11 za darmo     Dowiedz się więcej o nowych funkcjach w wersji 11

Tell us what you think

To ask Doctor Web’s site administration about a news item, enter @admin at the beginning of your comment. If your question is for the author of one of the comments, put @ before their names.


Other comments

The Russian developer of Dr.Web anti-viruses
Doctor Web has been developing anti-virus software since 1992
Dr.Web is trusted by users around the world in 200+ countries
The company has delivered an anti-virus as a service since 2007
24/7 tech support

Dr.Web © Doctor Web
2003 — 2021

Doctor Web to rosyjski producent oprogramowania antywirusowego Dr.Web. Rozwijamy nasze produkty od 1992 roku.

125124, Rosja, Moskwa, 3. ulica Jamskiego Pola 2-12A