FOR USERS

Library
My library

+ Add to library

Profile

Back to news

Ochrona Zapobiegawcza Dr.Web

26 marca 2015

Doctor Web ogłasza uruchomienie nowego projektu opracowywanego w celu informowania użytkowników o ustawieniach komponentu antywirusowego Ochrona Zapobiegawcza Dr.Web. Użytkownicy mogą zapoznać się gruntownie z różnymi ustawieniami tego komponentu i nauczyć się, jak stosować je zgodnie z wymaganiami bezpieczeństwa ich własnego, domowego PC.

Ochrona Zapobiegawcza Dr.Web jest dostępna w ramach licencji na Dr.Web Security Space i Antywirusa Dr.Web. Nowe informacje pozwolą zaznajomić użytkowników z czterema poziomami pracy komponentu i z jego indywidualnymi ustawieniami zlokalizowanymi w zakładce "Ochrona zapobiegawcza", która jest osiągalna poprzez kliknięcie na ikonę pająka Dr.Web na pasku systemowym i wybraniu menu ustawień "Komponenty ochrony".

Chcemy podkreślić i uzmysłowić użytkownikom programów Dr.Web, że w ich najlepszym interesie leży używanie ochrony zapobiegawczej do zabezpieczania informacji na ich domowych PC przed ich uszkodzeniem i nieautoryzowanym dostępem.

Gdy wyłączysz ochronę zapobiegawczą, technologia Dr.Web Process Heuristics - która chroni Twój system przed najnowszymi, najbardziej niebezpiecznymi złośliwymi programami, zaprojektowanymi w celu uniknięcia wykrycia przez tradycyjne metody skanowania, oparte na bazie sygnatur i analizie heurystycznej - przestanie działać. Jest to dokładnie ta technologia, dzięki której możemy wykrywać programy ransomware szyfrujące pliki, nieznane jeszcze dla bazy wirusów Dr.Web. Bez ochrony zapobiegawczej krytyczne obiekty systemowe pozostają niezabezpieczone i są często wykorzystywane przez wirusy do infekowania komputerów. Użycie tego komponentu pomaga zapobiegać blokowaniu dostępu do stron firm antywirusowych, chroni też prawowite adresy stron www przed podmianą przez zasoby phishingowe (jest to wyjątkowo krytyczne zagrożenie dla użytkowników bankowości on-line). Gdy wyłączysz komponent ochrony zapobiegawczej, nowe malware, jeszcze nie zanalizowane przez Doctor Web, będzie mogło penetrować Twój komputer. W rezultacie system operacyjny jako całość i indywidualne aplikacje zainstalowane na Twoim komputerze mogą stać się niestabilnymi, niektóre z nich mogą się nie uruchamiać, a Ty możesz nie być w stanie uruchomić swojego PC w trybie awaryjnym, co z kolei może powodować trudności w neutralizacji efektów incydentu wirusowego.

Zapraszamy więc do odwiedzenia strony projektu i zapoznania się z Ochroną Zapobiegawczą Dr.Web - products.drweb-av.pl/technologies.

Tell us what you think

To ask Doctor Web’s site administration about a news item, enter @admin at the beginning of your comment. If your question is for the author of one of the comments, put @ before their names.


Other comments

The Russian developer of Dr.Web anti-viruses
Doctor Web has been developing anti-virus software since 1992
Dr.Web is trusted by users around the world in 200+ countries
The company has delivered an anti-virus as a service since 2007
24/7 tech support

Dr.Web © Doctor Web
2003 — 2021

Doctor Web to rosyjski producent oprogramowania antywirusowego Dr.Web. Rozwijamy nasze produkty od 1992 roku.

125124, Rosja, Moskwa, 3. ulica Jamskiego Pola 2-12A