FOR USERS

Library
My library

+ Add to library

Profile

Back to news

Już ponad 50 milionów użytkowników Androida korzysta z Dr.Web Light

29.09.2014

Jak wynika z najnowszych statystyk serwisu Google Play liczba pobrań programu antywirusowego Dr.Web Light na urządzenia z systemem Android przekroczyła 50 milionów. Program uplasował się tym samym w czołówce najpopularniejszych antywirusów na urządzenia mobilne. Program jest dostępny za darmo w sklepie Google Play.

Swoją popularność program Dr.Web Light zawdzięcza silnikowi wykrywania zagrożeń, które nie zostały jeszcze zarejestrowane w bazie wirusów Dr.Web oraz minimalnemu obciążeniu systemu i baterii urządzenia. Antywirus jest stale ulepszany i wzbogacany o nowe funkcje. Jedna z ostatnich aktualizacji dodała funkcję, pozwalającą użytkownikom na odblokowanie urządzenia, które zostało zaatakowane przez programy typu ransomware. Posiadacze urządzeń mobilnych wyposażonych w program Dr.Web Light mogą pozbyć się tego zagrożenia nawet w sytuacji, gdy ekran zostaje całkowicie zablokowany. Niedostępna obecnie w innych programach funkcja, była jednym z głównych powodów gwałtownego wzrostu liczby pobrań programu w serwisie Google Play w ostatnim czasie.

„Jesteśmy ogromnie wdzięczni za zaufanie, jakim obdarzyli nas użytkownicy programu Dr.Web Light dedykowanemu urządzeniom z systemem Android. Ostanie wyniki to dla nas powód do dumy. Dzięki temu będziemy mogli zapewnić skuteczną ochronę urządzeń jeszcze większej liczbie użytkowników” – zespół Doctor Web.

Warto jednak pamiętać, że posiadanie oprogramowania antywirusowego Dr.Web w wersji Light nie wystarczy do zapewnienia kompleksowej ochrony urządzeniom z systemem Android: komponenty takie jak Antyspam, Antyzłodziej, Firewall, Security Auditor oraz Cloud Checker nie są zawarte w wersji Light. Oferuje je natomiast rozszerzona wersja produktu Dr.Web urządzenia z systemem Android (Dr.Web for Android), dostępna w pełnej wersji za darmo dla użytkowników programu dedykowanego komputerom osobistym oraz dla wszystkich innych osób w wersji próbnej na 14 dni.

Program Dr.Web Light na urządzenia z systemem Android można pobrać ze sklepu Google Play klikając tutaj.

Tell us what you think

To ask Doctor Web’s site administration about a news item, enter @admin at the beginning of your comment. If your question is for the author of one of the comments, put @ before their names.


Other comments

The Russian developer of Dr.Web anti-viruses
Doctor Web has been developing anti-virus software since 1992
Dr.Web is trusted by users around the world in 200+ countries
The company has delivered an anti-virus as a service since 2007
24/7 tech support

Dr.Web © Doctor Web
2003 — 2021

Doctor Web to rosyjski producent oprogramowania antywirusowego Dr.Web. Rozwijamy nasze produkty od 1992 roku.

125124, Rosja, Moskwa, 3. ulica Jamskiego Pola 2-12A