FOR USERS

Library
My library

+ Add to library

Profile

Back to news

Użytkownicy komputerów firmy Apple mogą korzystać z nowej wersji Dr.Web dedykowanej systemowi Mac OS X

11.09.2014

Firma Doctor Web zaktualizowała swój program antywirusowy Dr.Web dla komputerów z systemem Mac OS X. Produkt zawiera nowy komponent: monitor http Dr.Web SpIDer Gate, który został zaprojektowany, aby skanować oraz kontrolować ruch na odwiedzanych stronach internetowych w ramach protokołu http. Nowa wersja zawiera także kilka aktualizacji.

screen

Monitor http SpIDer Gate zawarty w programie Dr.Web dla systemu Mac OS X skanuje ruch na wszystkich portach w czasie rzeczywistym, chroni przed stronami phishingowymi oraz innymi niebezpiecznymi źródłami ataków, a także przechwytuje wszystkie połączenia http. Ponadto, SpIDer Gate może ograniczyć dostęp do internetu zgodnie z zawartością czarnej listy, zawierającej niebezpieczne strony internetowe.

screen screen

Inne zmiany:

  • Automatyczne wykrywanie niekompatybilnego oprogramowania;
  • Zoptymalizowane zużycie zasobów systemowych podczas skanowania obiektów;
  • Dodanie nowych wersji językowych: koreańskiego, tureckiego, czeskiego i portugalskiego do listy obsługiwanych języków.

Ochrona dla popularnych Mac-ów pozostaje jednym z głównych zadań specjalistów bezpieczeństwa firmy Doctor Web. Zagrożenia dla komputerów z systemem Mac OS X nie są już dłużej mitem, co coraz częściej i boleśniej odczuwają użytkownicy komputerów firmy Apple.

W roku 2012 wirus Backdoor.Flashback.39 został użyty przez hakerów do stworzenia największego w historii botnetu: w tym czasie obejmował on ponad 800 tysięcy zainfekowanych komputerów Macintosh. Zagrożenie to jest aktywne do dziś: obecnie składa się z 13000 hostów. Backdoor.Flashback.39 może pobrać z sieci i uruchomić na zainfekowanym komputerze dowolny plik wykonywalny programu. W lutym 2014 roku do bazy wirusów programu Dr.Web dodano Trojan.CoinThief. To szkodliwe oprogramowanie zostało zaprojektowane, aby wykradać Bitcoiny i Litecoiny na komputerach z systemem Mac OS X. Użytkownicy skarżą się również na irytujące reklamy, które pojawiają się od czasu do czasu na stronach internetowych podczas korzystania z popularnych przeglądarek.

Program Dr.Web dla komputerów z systemem Mac OS X jest zawarty w ramach licencji dla Dr.Web Security Space oraz Dr.Web Antywirus.

Aby uaktualnić program do wersji 10.0 należy kliknąć tutaj.

Użytkownicy, którzy zakupią program Dr.Web dla komputerów z systemem Mac mogą za darmo korzystać również z rozwiązań Dr.Web dla urządzeń z systemem Andoid, Symbian OS oraz Windows.

Tell us what you think

To ask Doctor Web’s site administration about a news item, enter @admin at the beginning of your comment. If your question is for the author of one of the comments, put @ before their names.


Other comments

The Russian developer of Dr.Web anti-viruses
Doctor Web has been developing anti-virus software since 1992
Dr.Web is trusted by users around the world in 200+ countries
The company has delivered an anti-virus as a service since 2007
24/7 tech support

Dr.Web © Doctor Web
2003 — 2021

Doctor Web to rosyjski producent oprogramowania antywirusowego Dr.Web. Rozwijamy nasze produkty od 1992 roku.

125124, Rosja, Moskwa, 3. ulica Jamskiego Pola 2-12A