FOR USERS

Library
My library

+ Add to library

Profile

Back to news

Dr.Web pierwszym antywirusem, który chroni przed blokadą urządzeń mobilnych

01.09.2014

Firma Doctor Web zaktualizowała programy antywirusowe Dr.Web w wersji Premium i Light, przeznaczone na urządzenia mobilne z systemem Android, odpowiednio do wersji 9.01.4 oraz 7.00.14. Główną innowacją, zawartą w najnowszej wersji tego oprogramowania jest możliwość przywrócenia dostępu do urządzenia, które zostało zablokowane przez atak typu ransomware. Dr.Web jest pierwszym i jak dotąd jedynym dostępnym na rynku programem antywirusowym oferującym rozwiązanie tego coraz częstszego zagrożenia. Ponadto, nowa aktualizacja oprogramowania zawiera także szereg innych zmian i ulepszeń.

Funkcja odblokowania dostępu do urządzeń mobilnych, na które przeprowadzony został atak uniemożliwiający w jakikolwiek sposób korzystanie z nich, jest dostępna zarówno dla wersji darmowej, jak i płatnej programu Dr.Web dla systemu Android. W takiej sytuacji wystarczy podłączyć urządzenie do ładowarki oraz energicznie nim potrząsnąć, aby wszystkie niesystemowe procesy zakończyły swoją pracę. Dlatego też oprogramowanie Dr. Web jest w stanie unieszkodliwić nawet te blokery, których aktualnie nie ma w swojej bazie wirusów. Jak do tej pory, program Dr. Web jest jedynym antywirusem na rynku, który umożliwia przywrócenie funkcjonalności urządzeniom, nawet wtedy, gdy zablokowany został ekran oraz pasek powiadomień.

Dzięki obsłudze platformy x-86, Dr.Web dla urządzeń z systemem Android Light może szybciej skanować urządzenia w poszukiwaniu wirusów.

Zaktualizowane wersje programów antywirusowych są dostępne w serwisie Google Play (Dr.Web for Android. Comprehensive protection, Dr.Web for Android. Life License i Dr.Web Anti-virusLight), jak również na stronie firmy Doctor Web.

Aktualizacja zostanie pobrana i zainstalowana automatycznie. Jeśli automatyczne aktualizacje są wyłączone w urządzeniu, należy przejść do serwisu Google Play, następnie wybrać Dr.Web Antywirus, Dr.Web Antywirus Life lub Dr.Web Antywirus Light na liście aplikacji i kliknąć przycisk „aktualizuj".

Aby dokonać aktualizacji za pośrednictwem strony Doctor Web, wystarczy kliknąć w poniższy link: https://download.drweb-av.pl/android

Jeśli opcja „Nowa wersja aplikacji” jest dostępna, użytkownik otrzyma powiadomienie, gdy zaktualizowana zostanie baza wirusów.

W ostatnim czasie firma Doctor Web zaktualizowała także swój silnik do wykrywania wirusów Dr.Web Virus-Finding Engine. Usprawni on działanie następujących produktów firmy: Dr.Web Security Space oraz Dr.Web Anti-virus 6.0, 7.0, 8.0 i 9.0; oprogramowania Dr.Web Desktop Security Suite, Dr.Web Server Security Suite, Dr.Web Mail Security Suite, Dr.Web Gateway Security Suite; serwisu internetowego Dr.Web AV-Desk; narzędzi Dr.Web CureIt! i Dr.Web CureNet!; jak również narzędzia do odzyskiwania danych Dr.Web LiveDisk.

Tell us what you think

To ask Doctor Web’s site administration about a news item, enter @admin at the beginning of your comment. If your question is for the author of one of the comments, put @ before their names.


Other comments

The Russian developer of Dr.Web anti-viruses
Doctor Web has been developing anti-virus software since 1992
Dr.Web is trusted by users around the world in 200+ countries
The company has delivered an anti-virus as a service since 2007
24/7 tech support

Dr.Web © Doctor Web
2003 — 2021

Doctor Web to rosyjski producent oprogramowania antywirusowego Dr.Web. Rozwijamy nasze produkty od 1992 roku.

125124, Rosja, Moskwa, 3. ulica Jamskiego Pola 2-12A