FOR USERS

Library
My library

+ Add to library

Profile

Back to news

Dowiedz się więcej o botnetach!

2 listopada 2016

Doctor Web zaprasza swoich użytkowników do przeczytania pierwszego artykułu w nowej kolumnie Dziennika Antywirusowego poświęconej botnetom. Uzyskaj informacje o tym, jak są tworzone botnety, jak urządzenia użytkowników są zamieniane w zombie i jak unikać botnetów — a wszystko to z pierwszej ręki, prosto od specjalistów mających codzienny kontakt z tym fenomenem.

Lekcje "Botologii" na stronach Dziennika Antywirusowego

Pierwszy artykuł jest poświęcony fenomenowi, którego wzrost ostatnimi czasy szybko nabiera pędu — botnetom mobilnym. W tym przypadku najbardziej zagrożeni są użytkownicy urządzeń z Androidem, ponieważ to głównie tej platformie cyberprzestępcy poświęcają teraz szczególną uwagę.

"Mobilne" botnety potrafią składać się z dziesiątek tysięcy zainfekowanych urządzeń i pełnić różne funkcje — od wysyłania spamu po przeprowadzanie ataków DDoS na strony www. Mobilne trojany bankowe stanowią też szczególnie wysokie zagrożenie dla nieostrożnych użytkowników bankowości online.

Studiuj "botologię" i zabezpiecz siebie i swój PC przed wciągnięciem w skład botnetu, który może wyrządzić krzywdę zarówno Tobie, jak i innym użytkownikom!

Czytaj Dziennik Antywirusowy

Tell us what you think

To ask Doctor Web’s site administration about a news item, enter @admin at the beginning of your comment. If your question is for the author of one of the comments, put @ before their names.


Other comments

The Russian developer of Dr.Web anti-viruses
Doctor Web has been developing anti-virus software since 1992
Dr.Web is trusted by users around the world in 200+ countries
The company has delivered an anti-virus as a service since 2007
24/7 tech support

Dr.Web © Doctor Web
2003 — 2021

Doctor Web to rosyjski producent oprogramowania antywirusowego Dr.Web. Rozwijamy nasze produkty od 1992 roku.

125124, Rosja, Moskwa, 3. ulica Jamskiego Pola 2-12A