FOR USERS

Library
My library

+ Add to library

Profile

Back to news

Czy kiedykolwiek zetknąłeś się z ransomware szyfrującym pliki?

20 października 2016

Ludzie wiedzą, że Internet nie jest bardzo bezpiecznym miejscem, jednakże wszystko, co słyszeli o zagrożeniach pochodzących z Internetu, nie znaczy nic w chwili, gdy ich systemy ulegną zainfekowaniu. Gdy to się stanie, to rzeczy o których tylko słyszeli (trojany wykradające poufne informacje i pieniądze lub szyfrujące ważne dane, itp.) nagle atakują ich dom. Nowa kolumna Dziennika Antywirusowego “Z pierwszej ręki” będzie dawać naszym czytelnikom sposobność podzielenia się historiami o ich rzeczywistych kontaktach z zagrożeniami internetowymi. Zapraszamy do przystąpienia do dyskusji i opowiedzenia nam o niebezpieczeństwach z którymi zetknąłeś się w sieci World Wide Web.

Codzienne korzystanie z Internetu może być pełne zagrożeń bezpieczeństwa. W przypadku najnowszych rodzajów malware, użytkownicy muszą tylko odwiedzić fałszywą stronę www i ich systemy zostaną zainfekowane — nic więcej nie jest konieczne. Co więcej, badania i doświadczenia administratorów systemów pokazują, że to sami użytkownicy często uruchamiający malware na swoich komputerach, używają przenośnych nośników danych bez zachowania wymaganej ostrożności i zaniedbują aktualizowanie swojego oprogramowania antywirusowego.

Przeczytaj prawdziwe historie o zagrożeniach pochodzących z Internetu w nowej kolumnie Dziennika Antywirusowego “Z pierwszej ręki”.

Niestety, niezależnie od tego ilu użytkowników zostanie ostrzeżonych o zagrożeniach internetowych, to najbardziej efektywnym sposobem nauczenia ich podstaw bezpieczeństwa informacji jest pokazanie rzeczywistych doświadczeń z infekcją systemu. Tylko wtedy ludzie zdadzą sobie sprawę, że te zagrożenia są prawdziwe, mimo że to doświadczenie może być bardzo kosztowne z punktu widzenia utraty pieniędzy i wrażliwych informacji.

Dziennik Antywirusowy zaprasza wszystkich użytkowników do dyskusji o swoich rzeczywistych incydentach z infekcjami: opowiedz nam o zagrożeniach których doświadczyłeś, a eksperci Doctor Web zwrócą Ci uwagę na błędy które popełniłeś i które doprowadziły do zaistnienia incydentu, oraz zapewnią rekomendacje na temat działań, które będą mogły być wdrożone przez innych, jeśli znajdą się w podobnej sytuacji.

Czytaj Dziennik Antywirusowy

Tell us what you think

To ask Doctor Web’s site administration about a news item, enter @admin at the beginning of your comment. If your question is for the author of one of the comments, put @ before their names.


Other comments

The Russian developer of Dr.Web anti-viruses
Doctor Web has been developing anti-virus software since 1992
Dr.Web is trusted by users around the world in 200+ countries
The company has delivered an anti-virus as a service since 2007
24/7 tech support

Dr.Web © Doctor Web
2003 — 2021

Doctor Web to rosyjski producent oprogramowania antywirusowego Dr.Web. Rozwijamy nasze produkty od 1992 roku.

125124, Rosja, Moskwa, 3. ulica Jamskiego Pola 2-12A