FOR USERS

Library
My library

+ Add to library

Profile

Back to news

Aktualizacja Dr.Web Enterprise Security Suite 10.0

22 sierpnia 2016

Rosyjska firma antywirusowa Doctor Web zaktualizowała oprogramowanie agenta i serwera wchodzącego w skład Dr.Web Enterprise Security Suite 10.0. Od teraz użytkownicy biznesowi mogą korzystać z najnowocześniejszych funkcjonalności wbudowanych w produkty Dr.Web w wersji 11. Co więcej, Centrum Zarządzania Dr.Web również zostało zaktualizowane i usunięto w nim znane błędy i defekty.

Innowacje w Agencie Dr.Web dla Windows w wersji 11:

 • Ochrona przed exploitami uniemożliwia malware wykorzystywanie podatności oprogramowania podczas prób przejęcia systemu operacyjnego. Dostraja Ochronę Zapobiegawczą w celu zapewnienia kontroli nad dostępem do obiektów dla zaufanych aplikacji i tym samym unika konfliktów w systemie. Dodatkowo ustawienia Ochrony Zapobiegawczej zawierają od teraz opcję tworzenia profili.
 • Procedury Silnika Skanującego Dr.Web zostały zoptymalizowane w celu zapewnienia szybszego wykrywania możliwych zagrożeń.
 • Graficzny interfejs użytkownika (GUI) Dr.Web Scanner SE został całkowicie przeprojektowany — ustawienia dla skanera są od teraz zawarte w głównych ustawieniach antywirusa, czyniąc zarządzanie nim łatwiejszym.
 • Statystyki działań przeprowadzonych przez antywirusa są od teraz pozyskiwane i zapisywane. Filtry zapewniają łatwy, natychmiastowy dostęp do zdarzeń powiązanych z określonymi komponentami, lub z listą stron www zablokowanych przez Kontrolę Biura, do których użytkownicy próbowali uzyskać dostęp.
 • Nowe funkcjonalności Kontroli Biura zawierają:
  • Możesz od teraz zarówno całkowicie zablokować dostęp do plików i folderów, lub udzielić dostępu tylko do odczytu.
  • Aby zezwolić na dostęp do plików i folderów nie jest już wymagane czyszczenie listy zablokowanych obiektów lub wyłączanie Kontroli Biura.
  • Wprowadzono nową kategorię stron www nazwaną Gry online; dostęp do niej może być zablokowany.
 • Nowe funkcje administracyjne Menedżera Kwarantanny zapewniają, że obiekty poddane kwarantannie są ponownie skanowane, a kopie zapasowe są wyświetlane, pozwalając użytkownikom na przywrócenie w razie konieczności skasowanych lub wyleczonych plików.
 • Nowy komponent Dr.Web HyperVisor, działający na najniższym poziomie systemu, znacznie rozszerza wykrywanie i neutralizowanie zagrożeń i gwarantuje, że wszystkie próby ze strony malware (włączając w to przypadki jeszcze nie wykrytych złośliwych programów) infiltracji chronionego systemu lub zakłócenia działania antywirusa Dr.Web będą udaremnione.
 • Aktualizacje komponentów Usługi Kontroli Dr.Web (Control Service) i SpIDer Agenta dla Windows nie wymagają już ponownego uruchomienia systemu.
 • Dodano oddzielne powiadomienie w formie okienka wyskakującego o potrzebie ponownego uruchomienia systemu po neutralizacji zagrożeń; jest ono wyświetlane tylko po neutralizacji złożonych zagrożeń, które nie mogą być usunięte bez ponownego uruchomienia systemu. W ustawieniach opcji blokowania użycia określonych urządzeń dodano powiadomienie o zablokowaniu urządzenia.
 • Ustawienia Antyspamu są od teraz dostępne razem z ustawieniami SpIDer Mail.
 • Dodano nową opcję chroniącą przed zagrożeniami BadUSB (przed podłączaniem urządzeń które emulują klawiaturę).
 • Ręczne uruchamianie aktualizacji bazy wirusów w trybie mobilnym.

Nowe funkcjonalności Centrum Zarządzania Dr.Web:

 • Wsparcie dla Agenta Dr.Web dla Windows w wersji 11.
 • Rozwiązano problem sporadycznej niedostępności sekcji “Uprawnienia”.
 • Skorygowano domyślne ustawienia dla hostów Windows w sekcji “Ochrona Zapobiegawcza”.

Aktualizacja agenta zostanie pobrana i zainstalowana automatycznie. Aktualizacja oprogramowania serwera jest dostępna poprzez interfejs www Centrum Zarządzania Dr.Web, gdzie pojawi się jako pakiet aktualizacyjny datowany na 11.08.2015.

Tell us what you think

To ask Doctor Web’s site administration about a news item, enter @admin at the beginning of your comment. If your question is for the author of one of the comments, put @ before their names.


Other comments

The Russian developer of Dr.Web anti-viruses
Doctor Web has been developing anti-virus software since 1992
Dr.Web is trusted by users around the world in 200+ countries
The company has delivered an anti-virus as a service since 2007
24/7 tech support

Dr.Web © Doctor Web
2003 — 2021

Doctor Web to rosyjski producent oprogramowania antywirusowego Dr.Web. Rozwijamy nasze produkty od 1992 roku.

125124, Rosja, Moskwa, 3. ulica Jamskiego Pola 2-12A