FOR USERS

Library
My library

+ Add to library

Profile

Back to news

Fałszywe aplikacje Dr.Web na iTunes

8 sierpnia 2016

Doctor Web ostrzega użytkowników urządzeń z systemem iOS o dwóch fałszywych aplikacjach Dr.Web dostępnych w sklepie Apple iTunes. Obydwie nielegalnie używają zarejestrowanego na rynkach międzynarodowych znaku towarowego i logo Dr.Web, mimo że ich twórcy nie są w żaden sposób powiązani z firmą Doctor Web, Ltd.

Wymienione aplikacje to SYStem Monitor Dr.Web Light Pro i System Services Anti-virus Dr.Web Light. Jako ich twórcy wymienieni są odpowiednio Dunkin assassin nguyen i BUI MAI.

Żaden z tych produktów nie jest obecny w linii produktów Dr.Web. Dr.Web Mobile Control Center i narzędzie Dr.Web CureNet! to jedyne dostępne produkty Dr.Web dla systemu iOS. Kompletną listę produktów Dr.Web dostępnych na Apple iTunes można znaleźć pod adresem: https://itunes.apple.com/us/developer/doctor-web-ltd/id471859441.

Tym samym Doctor Web nie ponosi żadnej odpowiedzialności za żadne konsekwencje, które mogą wyniknąć z pobierania i instalowania wymienionych wyżej fałszywych aplikacji.

Wsparcie techniczne firmy Apple zostało powiadomione o tym incydencie 8 sierpnia 2016, jednakże do godziny 20.00 czasu moskiewskiego (18.00 CEST) nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.

Doctor Web, Ltd. jest wyłącznym właścicielem znaku towarowego Dr.Web. Zachęcamy naszych klientów do sprawdzania informacji o deweloperze aplikacji przed zakupem programu, aby upewnili się, że został on opracowany przez Doctor Web, Ltd. Aby tego dokonać w sklepie Apple iTunes należy kliknąć View More by This Developer, aby sprawdzić nazwę firmy i informację o innych aplikacjach pochodzących od tego twórcy, dostępnych do pobrania w iTunes.

Tell us what you think

To ask Doctor Web’s site administration about a news item, enter @admin at the beginning of your comment. If your question is for the author of one of the comments, put @ before their names.


Other comments

The Russian developer of Dr.Web anti-viruses
Doctor Web has been developing anti-virus software since 1992
Dr.Web is trusted by users around the world in 200+ countries
The company has delivered an anti-virus as a service since 2007
24/7 tech support

Dr.Web © Doctor Web
2003 — 2021

Doctor Web to rosyjski producent oprogramowania antywirusowego Dr.Web. Rozwijamy nasze produkty od 1992 roku.

125124, Rosja, Moskwa, 3. ulica Jamskiego Pola 2-12A